RMC1/8K40R2DTP
MFR.Part #
RMC1/8K40R2DTP
JLCPCB Part #
C7055813
Description
-55℃~+155℃ 250mW 40.2Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS