RMC1/8K28R7DTP
MFR.Part #
RMC1/8K28R7DTP
JLCPCB Part #
C6397688
Description
-55℃~+155℃ 250mW 28.7Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS