RMC1/8K1821DTP
MFR.Part #
RMC1/8K1821DTP
JLCPCB Part #
C6654408
Description
-55℃~+155℃ 1.82kΩ 250mW Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS