RMC1/8K1692DTP
MFR.Part #
RMC1/8K1692DTP
JLCPCB Part #
C5875783
Description
-55℃~+155℃ 16.9kΩ 250mW Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS