RMC1/8K16R2DTP
MFR.Part #
RMC1/8K16R2DTP
JLCPCB Part #
C6188212
Description
-55℃~+155℃ 16.2Ω 250mW Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS