RMC16K4641FTP
MFR.Part #
RMC16K4641FTP
JLCPCB Part #
C908957
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 4.64kΩ 50V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS