RMC1/2K7872FTE
MFR.Part #
RMC1/2K7872FTE
JLCPCB Part #
C20094314
Description
-55℃~+155℃ 750mW 78.7kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS