RMC1/2K51R1FTE
MFR.Part #
RMC1/2K51R1FTE
JLCPCB Part #
C6271041
Description
-55℃~+155℃ 51.1Ω 750mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS