RMC1/16SK6982DTH
MFR.Part #
RMC1/16SK6982DTH
JLCPCB Part #
C6187855
Description
-55℃~+155℃ 100mW 69.8kΩ Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS