RMC1/16SK47R5FTH
MFR.Part #
RMC1/16SK47R5FTH
JLCPCB Part #
C20093343
Description
-55℃~+155℃ 100mW 47.5Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS