RMC1/16SK10R5DTH
MFR.Part #
RMC1/16SK10R5DTH
JLCPCB Part #
C6397888
Package
0402
Description
-55℃~+155℃ 10.5Ω 100mW Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS