RMC1/16K2940DTP
MFR.Part #
RMC1/16K2940DTP
JLCPCB Part #
C6976323
Description
-55℃~+155℃ 100mW 294Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS