RMC1/16SK26R1FTH
MFR.Part #
RMC1/16SK26R1FTH
JLCPCB Part #
C20459258
Description
-55℃~+155℃ 100mW 26.1Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS