RMC1/10K2940DTP
Extended
Manufacturer
KAMAYA
MFR.Part #
RMC1/10K2940DTP
JLCPCB Part #
C6397466
Package
0805
Description
-55℃~+155℃ 125mW 294Ω Thick Film Resistor ±0.5% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS