RLC16-R270JTP
MFR.Part #
RLC16-R270JTP
JLCPCB Part #
C2597041
Description
-55℃~+155℃ 0ppm/℃~+200ppm/℃ 250mW 270mΩ Thick Film Resistor ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS