RLC16-R270FTP
MFR.Part #
RLC16-R270FTP
JLCPCB Part #
C2597610
Description
-55℃~+155℃ 0ppm/℃~+200ppm/℃ 250mW 270mΩ Thick Film Resistor ±1% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS