RYRVT50V4.7UF5*5
MFR.Part #
RYRVT50V4.7UF5*5
JLCPCB Part #
C48970772
Package
SMD,D5xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 17mA@120Hz 2000hrs@105℃ 4.7uF 5.4mm 50V 5mm ±20% SMD,D5xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS