RYRVT16V10UF4*5
MFR.Part #
RYRVT16V10UF4*5
JLCPCB Part #
C48970735
Package
SMD,D4xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 10uF 16V 17mA@120Hz 2000hrs@105℃ 4mm 5.4mm ±20% SMD,D4xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS