RYHG35V100UF8*8
MFR.Part #
RYHG35V100UF8*8
JLCPCB Part #
C48970413
Package
Plugin,D8xL8mm
Description
100uF 2.65A 2000hrs@105℃ 35V 38mΩ@100kHz 8mm 8mm Polymer Plugin,D8xL8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS