RYHV2.5V560UF6*5
MFR.Part #
RYHV2.5V560UF6*5
JLCPCB Part #
C48970663
Package
SMD,D6.3xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 2.5V 2000hrs@105℃ 5.8mm 560uF 6.3mm Polymer ±20% SMD,D6.3xL5.8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS