RYHS16V470UF10*12
MFR.Part #
RYHS16V470UF10*12
JLCPCB Part #
C48970278
Package
Plugin,D10xL12mm
Description
10mm 12mm 14mΩ@100kHz 16V 2000hrs@105℃ 4.5A@100kHz 470uF Polymer Plugin,D10xL12mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS