FRQ0402F47R0TS
MFR.Part #
FRQ0402F47R0TS
JLCPCB Part #
C49196884
Description
-55℃~+155℃ 47Ω 50V 62.5mW Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS