FRC0603F5601TS
MFR.Part #
FRC0603F5601TS
JLCPCB Part #
C2907046
Description
-55℃~+155℃ 100mW 5.6kΩ 75V Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS