FRC0402F7683TS
MFR.Part #
FRC0402F7683TS
JLCPCB Part #
C49196905
Description
-55℃~+155℃ 50V 62.5mW 768kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS