FRC0805F8202TS
MFR.Part #
FRC0805F8202TS
JLCPCB Part #
C2907286
Description
-55℃~+155℃ 125mW 150V 82kΩ Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS