TR0402D1K76Q1025
MFR.Part #
TR0402D1K76Q1025
JLCPCB Part #
C149905
Description
-55℃~+155℃ 1.76kΩ 25V 63mW Thin Film Resistor ±0.5% ±25ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS