QR0603J33R0P05Z
MFR.Part #
QR0603J33R0P05Z
JLCPCB Part #
C176156
Description
-55℃~+155℃ 100mW 33Ω 75V Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS