MA272840FR015FZ
Extended
Manufacturer
Ever Ohms Tech
MFR.Part #
MA272840FR015FZ
JLCPCB Part #
C252694
Package
2728
Description
15mΩ 4W Current Sense Resistor ±1% ±50ppm/℃ 2728 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS