1N5930BT/R
Extended
Manufacturer
EIC Semicon
MFR.Part #
1N5930BT/R
JLCPCB Part #
C3764870
Package
DO-41
Description
-65℃~+175℃ 1 Independent 1.5W 10Ω 16V 1uA@12.2V 600Ω ±5% DO-41 Zener Diodes ROHS