NE12S0A0H10PNFA
Extended
Manufacturer
Delta Elec
MFR.Part #
NE12S0A0H10PNFA
JLCPCB Part #
C5826199
Package
DIP,16.5x10.4mm
Description
1 10A 3V~13.8V 590mV~13.8V 94% Short Circuit Protection、Overheat protection、Over Current Protection、Under Voltage Protection、Automatic fault recovery、Programmable output voltage DIP,16.5x10.4mm DC-DC Power Modules ROHS