DB2EKRP-5.08-5P-GN-S
MFR.Part #
DB2EKRP-5.08-5P-GN-S
JLCPCB Part #
C5220815
Package
P=5.08mm
Description
-40℃~+105℃ 1 12~28 15A 1x5P 2.5 300V 5 5.08mm 5P Female Plug Green Screw Screw Terminal (M3) Top Entry P=5.08mm Pluggable System Terminal Block ROHS