DB2EKCM-5.08-16P-GN-S
MFR.Part #
DB2EKCM-5.08-16P-GN-S
JLCPCB Part #
C600641
Package
P=5.08mm
Description
-40℃~+105℃ 1 12~28 15A 16 16P 1x16P 2.5 5.08mm 630V Green Male Plug Screw Screw Connection (M2.5) Top Entry P=5.08mm Pluggable System Terminal Block ROHS