RVT1E330M0605 33UF 25V
Extended
Manufacturer
DMBJ
MFR.Part #
RVT1E330M0605 33UF 25V
JLCPCB Part #
C970670
Package
SMD,D6.3xL5.4mm
Description
-55℃~+105℃ 25V 2800hrs@105℃ 33uF 45mA@120Hz 5.4mm 6.3mm ±20% SMD,D6.3xL5.4mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS