RVT1H151M1010 150UF 50V
Extended
Manufacturer
DMBJ
MFR.Part #
RVT1H151M1010 150UF 50V
JLCPCB Part #
C970692
Package
SMD,D10xL10.2mm
Description
-55℃~+105℃ 10.2mm 10mm 150uF 178mA@120Hz 2800hrs@105℃ 50V ±20% SMD,D10xL10.2mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS