1.5SMCJ16A-AQ
MFR.Part #
1.5SMCJ16A-AQ
JLCPCB Part #
C3713499
Description
-50℃~+150℃ 1.5kW 16V 17.8V 1uA 26V 57.7A TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS