MHCC10040-6R8M-R7
MFR.Part #
MHCC10040-6R8M-R7
JLCPCB Part #
C285789
Package
SMD,11.6x10.1mm
Description
10A 25mΩ 6.8uH 6A Magnetic Shielded Inductor ±20% SMD,11.6x10.1mm Power Inductors ROHS