PQC60-24-S24
Extended
Manufacturer
CUI
MFR.Part #
PQC60-24-S24
JLCPCB Part #
C7328201
Package
DIP,50.8x25.4mm
Description
-40℃~+105℃ 1 11.8mm 130mVp-p 2.5A 2000uF 24V 25.4mm 370kHz 50.8mm 93% 9V~36V Short Circuit Protection、Over Current Protection、Overvoltage protection、Under Voltage Protection、Automatic fault recovery、Programmable output voltage、Light load efficient mode ±1% DIP,50.8x25.4mm DC-DC Power Modules ROHS