1.5SMC6.8CA/TR13
Extended
Manufacturer
Brightking
MFR.Part #
1.5SMC6.8CA/TR13
JLCPCB Part #
C522095
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW@10/1000us 10.5V 144.8A 1mA 5.8V 6.45V Bidirectional TVS SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS