SMA6J6.5CA-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMA6J6.5CA-Q
JLCPCB Part #
C3715222
Package
DO-214AC(SMA)
Description
-55℃~+150℃ 11.2V 500uA 53.6A 6.5V 600W 7.22V Bidirectional TVS DO-214AC(SMA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS