PWR4525W33R0J
MFR.Part #
PWR4525W33R0J
JLCPCB Part #
C4158179
Package
SMD,11.4x6.4mm
Description
-55℃~+275℃ 2W 33Ω Wirewound Resistor ±20ppm/℃ ±5% SMD,11.4x6.4mm Chip Resistor - Surface Mount ROHS