PWR4525WR500J
MFR.Part #
PWR4525WR500J
JLCPCB Part #
C4118724
Package
SMD,11.4x6.4mm
Description
-55℃~+275℃ 2W 500mΩ Wirewound Resistor ±150ppm/℃ ±5% SMD,11.4x6.4mm Chip Resistor - Surface Mount ROHS