CHP0805-FX-60R4ELF
MFR.Part #
CHP0805-FX-60R4ELF
JLCPCB Part #
C5968672
Description
-55℃~+155℃ 500mW 60.4Ω Thick Film Resistor ±1% ±100ppm/℃ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS