1.5SMC7.5CA-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
1.5SMC7.5CA-Q
JLCPCB Part #
C3700602
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 14.7V 500uA 6.4V 672.5A@8/20us 7.13V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS