1.5SMC75CA-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
1.5SMC75CA-Q
JLCPCB Part #
C3713689
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 133.9V 1uA 64.1V 71.3V 74A@8/20us Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS