5.0SMCJ36CA-AQ
MFR.Part #
5.0SMCJ36CA-AQ
JLCPCB Part #
C3703317
Description
-55℃~+150℃ 2uA 36V 40V 58.1V 5kW 86.1A Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS