1.5SMC8.2CA-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
1.5SMC8.2CA-Q
JLCPCB Part #
C3700833
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-55℃~+150℃ 1.5kW 15.7V 200uA 628A@8/20us 7.02V 7.79V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS