15KPA016-SD-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
15KPA016-SD-Q
JLCPCB Part #
C3715114
Package
DO-218
Description
-55℃~+175℃ 10uA 15kW 16.35V 16V 23.9V 599A TVS Unidirectional DO-218 ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS