LT3015IDD-2.5#PBF
MFR.Part #
LT3015IDD-2.5#PBF
JLCPCB Part #
C666332
Package
DFN-8-EP(3x3)
Description
-40℃~+125℃ 1 1.5A 2.5V 30V 500mV@(1.5A) 62dB@(120Hz) Fixed Negative DFN-8-EP(3x3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS