LT1965IT-1.8#PBF
MFR.Part #
LT1965IT-1.8#PBF
JLCPCB Part #
C665848
Package
TO-220-5
Description
-40℃~+125℃ 1 1.1A 1.8V 20V 490mV@(1.1A) 75dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection Positive TO-220-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS