LT1764ET-1.5#PBF
MFR.Part #
LT1764ET-1.5#PBF
JLCPCB Part #
C665083
Package
TO-220-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5V 20V 3A 63dB@(120Hz) 660mV@(3A) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-220-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS